O nás

Vinařství BRUMOVÍN CZ s.r.o. se nachází ve vesničce Brumovice, která leží v samém srdci moravských vinařů poblíž Velkých Pavlovic. Historie obce a tím i začátky pěstování vinné révy v této oblasti se datuje již ve 13.století.

Firma BRUMOVÍN CZ se může pochlubit svojí téměř 25 letou tradicí s výrobou a následně prodejem lahvového i sudového vína. Roční produkce přesahuje již 300 000 litrů vína. V současné době firma obhospodařuje téměř 40 ha vinic. Jednou z nejvýše položených vinařských tratí v obci je jižní svah Klínky, který je téměř celý den zalitý sluncem. Rulandské bílé pěstované na tomto svahu každoročně dosahuje vysokých cukernatostí a vyznačuje se medovou vůní.

Výjimečných kvalit dosahuje také odrůda Sauvignon s krásným buketem černého rybízu a kopřiv. Daří se i kořenitému Tramínu, a vysoce extraktivnímu Alibernetu. Také další pěstované odrůdy jako Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Muller-Thurgau, Veltlínské zelené, Iršai Olivek, Rulandské šedé, Svatovavřinecké, Cabernet Moravia a Frankovka, dosahují vysokých cukernatostí, velmi příjemného buketu a vína červená, díky vyzrálosti hroznů, též vysokých barev. V současné době dochází k obnově a rozšiřování vinic. Naším cílem je dosáhnout výměry 50 hektarů.

Prvotní je pro nás spokojenost zákazníků a proto naši nabídku zpestřujeme i s víny ze zahraničí. Pěstování a zpracovávání vinné révy je tvrdá práce, která vyžaduje především velkou trpělivost a dokonalý um vinaře. Největší odměnou je pak pro každého pěstitele vinné révy, tedy i pro nás, kdy zákazníkovi můžeme opakovaně dodat víno vysoké kvality, vynikající chutí a s rozmanitou vůní.

Copyright Brumovín CZ 2019